logo

MODALAR TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

MODALAR TEKSTİL INDUSTRY AND TRADE LIMITED COMPANY

BİZ KİMİZ

Modalar Tekstil, 1987 yılında İstanbul'da kurulan lider bir giyim üreticisidir. Entegre Tesis ve ECO 100 standartlarına uygun aylık üretim kapasitesi 150 bindir. İş geliştirme merkezleri öncelikle sürdürülebilir bir şekilde yenilikçi ve yaratıcı olmayı hedeflemektedir.

KALİTE

Kalite, işimizin ana anahtarıdır. Üretimimiz, müşterilerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılamamızı sağlayan üçüncü taraf denetimleri ile sertifikalandırılmıştır. Kumaş üretiminden sevkiyata kadar, kalite ekibimiz bu standartların oldukça yerine getirilmesini sağlar. Üçüncü taraf denetlemelerine ek olarak, kalite departmanı kendi hat içi ve nihai denetimimizi inceleme kapasitesine sahiptir. Her durumda en iyi kaliteyi sunmayı hedefliyoruz.

ABOUT US

Modalar Tekstil is a leading clothing manufacturer established in Istanbul in 1987. Monthly production capacity according to the Integrated Facility and ECO 100 standard is 150 thousand. Business incubator principally aims to be innovative and creative in a sustainable way.

QUALITY

Quality is our business's key point. Our production is certified with third party audits that allow us to meet customer expectations and needs. From fabric production to shipping, our quality team ensures that these standards are quite fulfilled. In addition to third party audits, the quality department has the capacity to review our in-line and final audits. We aim to offer the best quality under any circumstances.

SERTİFİKALARIMIZ

OUR CERTIFICATES